O pracy po pracy

Dorosnąć do ważnych decyzji

Jakie są ograniczenia w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej? Żadne! Żywym dowodem na potwierdzenie tej tezy jest Pani Magdalena Gogłoza. Przez kilka lat jej miejscem pracy była korporacja, w której czuła się jak trybik jednej, wielkiej, dobrze zestrojonej maszyny. Ale chciała w życiu robić coś innego. Czuła, że to nie jej miejsce.

Dzięki projektowi Wsparcie na starcie realizowanemu przez InBIT w Szczecinie, Pani Magdalena rozpoczęła swój biznes. Wyjątkowy, bo na dzień tworzenia swojego biznesplanu, na pewno jedyny w Polsce.

Magdalena Gogłoza, założycielka Sytobrunch, opowiada o swojej pracy
Magdalena Gogłoza, założycielka Sytobrunch

Mało kto wie czym są brunche, a to właśnie ich organizacja była pomysłem na biznes w wykonaniu Pani Magdaleny. Słowo brunch to zlepek dwóch innych angielskich wyrazów: breakfast (śniadanie) oraz lunch, czyli lekki posiłek spożywany w trakcie krótkiej przerwy. Tą drogą skojarzeń powstał projekt #sytobrunch. Stół, będący głównym elementem tego projektu, który daje obcym sobie osobom przestrzeń do nawiązywania nowych relacji prywatnych i biznesowych. W sprzyjających warunkach i inspirujących miejscach. Podczas przerwy w pracy, a także w czasie wolnym.

Gdzie się spotkamy…? A co Państwo lubicie?

Jednym z takich miejsc jest dom Pani Magdaleny, gdzie w wybrane niedziele, w kameralnym nastroju spotykają się obce sobie osoby i przy wielkim stole rozmawiają oraz się poznają. Drugim, chyba jeszcze ciekawszym pomysłem na takie spotkania są oryginalne i trudno dostępne miejsca w Szczecinie. Pani Magda wyszukuje je po to, aby pokazać jak wiele to miasto ma do zaoferowania. Brunche odbyły się już na przykład w sadzie jabłoniowym, Aeroklubie Szczecińskim, czy w starym atelier fotograficznym. Udało się zorganizować spotkania również w magazynie estradowym firmy LS Project, na dziedzińcu zamku oraz w zajezdni tramwajowej. Dzięki temu Pani Magdalena, oprócz gotowania, kreuje scenografię całego wydarzenia, zabierając uczestników nie tylko w kulinarną, ale również wizualną podróż.

W poszukiwaniu wsparcia dla wymarzonej pracy

Można zadać sobie pytanie, czy taki pomysł na biznes znalazł by uznanie na przykład w instytucji publicznej lub banku, gdyby Pani Magda chciała otrzymać finansowe wsparcie?

Dzięki funduszom unijnym oraz instytucjom, które wierzą w pomysły młodych i ambitnych ludzi, mogą oni liczyć na wsparcie w realizacji własnych marzeń. Do tego właśnie służył projekt wsparcie na starcie. Dzięki niemu rozpoczęcie nawet najbardziej fantastycznego biznesu było możliwe. Wystarczył dobry pomysł i pomoc specjalistów w jego realizacji. Po pierwsze, dzięki wsparciu przy tworzeniu właściwego biznesplanu, po drugie, szkoląc nas i przygotowując do prowadzenia własnej działalności, a po trzecie, oferując finansową dotację na jej rozruch. Kompleksowo i fachowo – bo również wierzą w Twój plan.

Mieszkanie Pani Magdaleny jest również miejscem spotkań jej klientów
Mieszkanie Pani Magdaleny jest również miejscem spotkań jej klientów